Explicatii despre postari

Opinii, sugestii, intrebari despre forum.
Spuneti cu ce nu va descurcati si vom incerca sa va ajutam.

Moderator: Alin Miclea

Explicatii despre postari

Mesajde Seby » 31 Mai 2011 06:15

Am observat ca sunt utilizatori care nu se descurca cu forumul si de acea fac citeva precizari.

Titlurile ce le vedeti pe pagina forumului se numesc TOPICURI. Fiecare TOPIC o data dat CLIC pe el va va deschide o noua pagina cu teme. Temele sunt postarile deschise de utilizatori functie de dorinta acestora.


Pentru a stii unde s-a postat recent si pentru a vizualiza temele respective, sunt 2 variante si anume.
1. dati CLIC pe Vizualizare mesaje noi si va apar toate mesajele noi .Intrati pe care doriti din ele si cititi ori raspundeti. vezi imaginea.


Imagine


2. aveti posibilitatea de a vedea efactiv topicurile la care s-au facut postari si anume.
- Dati CLIC PE Marcheaza forumurile ca fiind citite
vezi maginea.

Imagine


Din acest moment cint apare o postare noua la vreun topic , bulina din dreptul topicului va aparea in culoarea rosie, atentionindu-va ca exista o postare noua in acel topic. vezi imaginea care arata bulina.

Imagine

Nu va ramine decit sa dati Clic pe topicul unde bulina este rosie, se deschide respectivul topic unde apar temele si la fel, tema la care sa postat nou , are bulina rosie. O deschideti si vedeti postarile.
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Explicatii despre postari

Mesajde Seby » 31 Mai 2011 06:31

Un amanunt important;
Daca doriti ca imaginea de pe destop a forumului sa apara mai mare , cu scrisul mai mare puteti mari imaginea tinind tasta Ctrl apasata iar cu tastele + sau - (dati clic repetat pe ele ) sa mariti sau sa miciti imaginea forumului.

Daca mai aveti nelamuriri intrebati!!
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Explicatii despre postari

Mesajde DORIN » 01 Feb 2012 22:28

Seby scrie:Un amanunt important;
Daca doriti ca imaginea de pe destop a forumului sa apara mai mare , cu scrisul mai mare puteti mari imaginea tinind tasta Ctrl apasata iar cu tastele + sau - (dati clic repetat pe ele ) sa mariti sau sa miciti imaginea forumului.

Daca mai aveti nelamuriri intrebati!!

Daca am un un monitor mic de 15'' pot cu CTR si + sa-l fac de 22'' ? :?
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani...prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie!
Uneori este nevoie sa-ti dea niste palme viata...ca sa fi treaz cand va incerca sa-ti traga pumni.
Avatar utilizator
DORIN
Moderator
 
Mesaje: 837
Membru din: 24 Ian 2010 15:15
Localitate: Deva

Re: Explicatii despre postari

Mesajde Seby » 02 Feb 2012 18:49

Poti sa il faci de 22 sau de 40 far sa apesi tastatura , ci iti apropii capul de acesta pina dai cu nasu in destop . Asa o sa ai ecranul cit de mare doresti :lol: :lol: :lol: o sa fii ca la cinema patria cind ai luat bilet in primul rind :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Explicatii despre postari

Mesajde DINU 2 » 02 Feb 2012 18:51

Seby scrie:Poti sa il faci de 22 sau de 40 far sa apesi tastatura , ci iti apropii capul de acesta pina dai cu nasu in destop . Asa o sa ai ecranul cit de mare doresti :lol: :lol: :lol: o sa fii ca la cinema patria cind ai luat bilet in primul rind :lol: :lol: :lol:


ai incercat tu :lol: :lol:
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: Explicatii despre postari

Mesajde Seby » 02 Feb 2012 19:00

Da Dinule am incercat asta si din greseala am lovit cu barbia tastatura , asa mi-am dat seama ca se poate face ceva mare si din taste nu numai din gimnastica. :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Explicatii despre postari

Mesajde Alin Miclea » 02 Feb 2012 21:05

Acum stiu ce sfaturi sa dau colegilor care vor monitoare de 22" :lol:
MEMBRU FONDATOR C.S.P. " FREE CARP " DEVA
Avatar utilizator
Alin Miclea
Administrator
 
Mesaje: 157
Membru din: 20 Ian 2010 21:22
Localitate: Deva

Re: Explicatii despre postari

Mesajde Alin Miclea » 02 Feb 2012 21:27

Seby scrie:Un amanunt important;
Daca doriti ca imaginea de pe destop a forumului sa apara mai mare , cu scrisul mai mare puteti mari imaginea tinind tasta Ctrl apasata iar cu tastele + sau - (dati clic repetat pe ele ) sa mariti sau sa miciti imaginea forumului.

Daca mai aveti nelamuriri intrebati!!


o mica completare: la panoramarea unei pagini web ai posibilitatea sa o maresti/micsorezi de la 10% la 1000%, iar pentru a restabili panoramarea la 100% apasati Ctrl+0(zero).
MEMBRU FONDATOR C.S.P. " FREE CARP " DEVA
Avatar utilizator
Alin Miclea
Administrator
 
Mesaje: 157
Membru din: 20 Ian 2010 21:22
Localitate: Deva

Re: Explicatii despre postari

Mesajde Seby » 02 Feb 2012 21:46

Foarte bine Aline, la asta nu ma gindisem. :( ;)
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com


Înapoi la Utile

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron