un salut calduros dintr-u tinut friguros

Cine esti si ce vrei ... de la pescuit.

Moderator: Alin Miclea

un salut calduros dintr-u tinut friguros

Mesajde mariuskarp » 25 Iun 2011 03:20

Ma numesc Marius Voina ,am 43 de ani de loc din Sibiu si de vreo 22 de ani stabilit in Suedia loc. Malmö.
Sufar de o boala grea si care e tot mai des intalnita si anume "pescuitul crapului"
Va doresc tuturor asa mai pe romaneste :MULT RAHAT PE BETE
DIN OM MAI FACI PESCAR DAR DIN PESCAR OM NICIODATA
mariuskarp
 
Mesaje: 2
Membru din: 19 Iun 2011 08:57

Re: un salut calduros dintr-u tinut friguros

Mesajde Dani Hentiu » 25 Iun 2011 03:56

Bine ai venit Marius pe situl nostru!
Cand ai timp sa ne impartasesti si niste impresii despre pescuitul crapului intr-o tara care cred ca abunda in stiuci mai mult decat in crap.
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
________________
<*))))))><{
Avatar utilizator
Dani Hentiu
 
Mesaje: 399
Membru din: 22 Ian 2010 03:54
Localitate: Vetel

Re: un salut calduros dintr-u tinut friguros

Mesajde mariuskarp » 25 Iun 2011 06:18

Dani Hentiu scrie:Bine ai venit Marius pe situl nostru!
Cand ai timp sa ne impartasesti si niste impresii despre pescuitul crapului intr-o tara care cred ca abunda in stiuci mai mult decat in crap.

Salut Dane , intr-adevar se poate spune ca Suedia este tara stiucilor si chiar a somonului ,am pescuit si stiuca si somon dar nu ma atrage prea mult in schimb am devenit in adevaratul sens al cuvantului impatimit de pescuitul la crap poate si pentru ca nu-l gasesti in toate baltile si aici cam regula este ca la un pescuit de 48 de ore daca iei o bucata sau doua te poti declara super multumit !!! Aici multe balti sant arendate de cluburi sant de marime mica 3-4 ha si e foarte greu sa poti pescuiesti in aceste balti ca nu ti se da voie ,oricum eu am prins intr-o balta in apropiere de loc. unde locuiesc 2 crapi de peste 10 kg ,o oglinda si unu comun si restu in jur de 7-8 kg ,o caracteristica pozitiva ar fii ca baltiile de aici nu sant sub presiune ,se foloseste mai mult ready made .Eu pescuiesc cam de vreo 4 ani crap dar pot spune ca doar acum am inceput sa pescuiesc cu adevarat adica vreau sa spun ca de abia acum mi-am creeat o baza de cunostiinte despre pescuitu la crap si aici doresc sa mentionez ca am avut ajutor de la Ghiti ,MariusAngler(TM), Vlad Pavlovici care m-au ajutat cu sfaturi si unele mici "secrete" ;) si mi-au deschis ochii si am inteles cam cu ce se mananca pescuitu la crap. Pot sa mentionez ca suedezii de aici care au posibilitatea de a pescuii in acele balti mai sus mentionate ,cele inchise publicului au fost pe la pescuit si prin Franta dar din pacate si putin spre satisfactia mea au cam luat-o in brate pt ca n-au prea prins peste in schimb la mine s-a dovedit contrariu si anume ca daca in Suedia n-am facut prea mare branza in schimb la Nagykallo am avut niste satisfactii in adevaratu sens al cuvantului ,oricum pot sa spun ca daca aici in Suedia rezultatele nu mi se vor imbunatatii eu NU VOI RENUNTA NICIODATA DE A MAI PESCUII CRAP pt ca iubesc cu adevarat pescuitu la crap
mariuskarp
 
Mesaje: 2
Membru din: 19 Iun 2011 08:57

Re: un salut calduros dintr-u tinut friguros

Mesajde Seby » 25 Iun 2011 07:22

Bun venit pe forumul nostru Marius. ;)
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: un salut calduros dintr-u tinut friguros

Mesajde mario_kempes10 » 25 Iun 2011 08:34

Bine ai venit Marius , fire intinse si capturi pe masura!
Imagine "TAURUS CARP TEAM"
Avatar utilizator
mario_kempes10
 
Mesaje: 178
Membru din: 18 Apr 2010 17:09
Localitate: OTELU ROSU

Re: un salut calduros dintr-u tinut friguros

Mesajde DINU 2 » 25 Iun 2011 09:15

bine ai venit.
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: un salut calduros dintr-u tinut friguros

Mesajde DORIN » 25 Iun 2011 09:30

Bun venit printre noi, Marius!...am citit postarea ta si dupa cum zice-ai chiar tu, dupa ce ai luat virusul esti pe veci d'al nostru, n-ai scapare. :lol:
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani...prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie!
Uneori este nevoie sa-ti dea niste palme viata...ca sa fi treaz cand va incerca sa-ti traga pumni.
Avatar utilizator
DORIN
Moderator
 
Mesaje: 837
Membru din: 24 Ian 2010 15:15
Localitate: Deva

Re: un salut calduros dintr-u tinut friguros

Mesajde gigi nita » 25 Iun 2011 11:17

Bun venit!
gigi nita
 
Mesaje: 247
Membru din: 06 Mar 2010 15:38

Re: un salut calduros dintr-u tinut friguros

Mesajde Dan Pasca Cugir » 25 Iun 2011 18:28

Bine ai venit Marius.
Stiu ca sunt pescar prost ........dar cand ma uit in jurul meu prind curaj.
Avatar utilizator
Dan Pasca Cugir
FREE CARP
 
Mesaje: 198
Membru din: 04 Feb 2010 08:57
Localitate: CUGIR

Re: un salut calduros dintr-u tinut friguros

Mesajde CristiD » 27 Iun 2011 23:34

välkomna
Suntem pescari sau ce suntem !
Avatar utilizator
CristiD
 
Mesaje: 62
Membru din: 06 Sep 2010 17:40
Localitate: Hunedoara


Înapoi la Cateva cuvinte despre fiecare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron