Semnati aici

Cine esti si ce vrei ... de la pescuit.

Moderator: Alin Miclea

Semnati aici

Mesajde Alin Miclea » 22 Ian 2010 23:52

Cateva cuvinte despre fiecare, in loc de semnatura, ar fi binevenite. Ne intereseaza varsta, daca se poate si numele real, ce fel de pescuit practicati, in ce zona, de cati ani... si tot ce credeti ca va intereseaza si pe voi despre altii.
MEMBRU FONDATOR C.S.P. " FREE CARP " DEVA
Avatar utilizator
Alin Miclea
Administrator
 
Mesaje: 157
Membru din: 20 Ian 2010 21:22
Localitate: Deva

Re: Semnati aici

Mesajde Dani Hentiu » 23 Ian 2010 07:01

Dani Hentiu, 34 ani, Deva.
Pescuiesc ocazional de cand ma stiu, dar am inceput pescuitul la crap in anul 2000, iar din 2002 am inceput sa il practic cu mijloace moderne in sistem C&R. Pescuiesc ideosebi pe balti private, cele vizitate pana acum fiind Cetariu,Livada, Husasau de Cris,Sisterea, Darvari, Zau de Campie, Cunta, Romos, Vlaicu, Varadia si altele care acum nu mai imi vin in minte, cate o partida lunga de minim o saptamana o fac anual pe Surduc, iar ca si rauri, evident Muresul si doar 2 sesiuni in Delta Dunarii.
Sper ca toti cei care viziteaza acest forum si indeosebi membrii clubului "FREE CARP", sa intre in aceasta sectiune si sa isi faca o descriere propie, in acest fel o sa ajungem sa ne cunoastem mai bine si sa facem un schimb de informatii care probabil ne ajuta pe fiecare dintre noi.
Totodata le multumesc tuturor membrilor care au infintat acest club, sprijinului si muncii pe care au depus-o cei care s-au ocupat de acte si nu in ultimul rand lui Alin Miclea care a creat benevol acest sit.
Sa speram ca putem dezvolta impreuna clubul, sa il aducem la o valoare cat mai mare si sa lege prietenii de o viata.
Fir intin si Doamne ajuta!
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
________________
<*))))))><{
Avatar utilizator
Dani Hentiu
 
Mesaje: 399
Membru din: 22 Ian 2010 03:54
Localitate: Vetel

Re: Semnati aici

Mesajde DINU 2 » 24 Ian 2010 14:03

Dostetan Constantin (DINU),31 ani DEVA
Pescar de cand ma stiu. :D :D :D

BRAVO ALIN MICLEA TOATA STIMA .
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: Semnati aici

Mesajde Ioan Dan » 24 Ian 2010 16:13

Ioan Dan, 49 ani, Deva.
Pescuitul a fost, este si va fi cea mai mare pasiune a vietii mele. Din pacate, natura serviciului nu mi-a permis sa-i acord atit timp cit as fi dorit :oops: (sper, totusi, ca acest lucru se va rezolva ;) ).
In primul rind, vreau sa-i multumesc lui AlinM pentru efortul si munca depusa dezinteresat pentru crearea acestui forum (site).
In al doilea rind, doresc tuturor membrilor (si viitorilor), precum si utilizatorilor acestui forum sanatate, bucurii si tot ce-si doresc, iar clubului " Free Carp " sa creasca intr-un an cit altele in zece :D
Fir intins!
Ioan Dan
 
Mesaje: 5
Membru din: 24 Ian 2010 14:49
Localitate: Deva

Re: Semnati aici

Mesajde Dani Hentiu » 29 Ian 2010 05:42

Aceasta sectiune ar trebui sa devina obligatorie pentru toti membrii clubului, iar ultima postare a lu Seby ar trebui mutata la topicul rezervat formalitatilor clubului.
Daca fiecare dintre noi s-ar prezenta, am puttea sa ne cunoastem mai bine, sa stim mai multe unu despre altul, asa ca nu va sfiiti si puneti cateva cuvinte aici......curaj
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
________________
<*))))))><{
Avatar utilizator
Dani Hentiu
 
Mesaje: 399
Membru din: 22 Ian 2010 03:54
Localitate: Vetel

Re: Semnati aici

Mesajde Seby » 02 Feb 2010 20:00

Ploscariu Eusebio 42 ani DEVA
Practic pescuitul de cind eram copil , insa aria de interes a fost stationarul , spiningul, pescuitul pe riuri in special. si ocazional pe lacuri, balti.
In ultimi 10 ani am inceput sa practic si pescuitul la crap , insa accentual pe acest pescuit l-am pus mai cu seama in ultimi 3,4, ani , cind acesta a inceptu sa devina pescuitul cel mai tentant si obiectul principal al timpului dedicate acestui hobi .
Sigur ca si inainte tentatia de a pescui la crap era mare,insa nu era asa de dezvoltata aceasta arie a pescuitului , asa de mediatizata incit sa fie foarte bine cunoscuta , iar lipsa de informatie cu privire la locurile unde merita sa mergi sa pescuiesti acest peste, erau putine.
In ultimi ani pescuitul crapului a avut o mediatizare mare prin intermediul netului, a saiturilor si a televiziuni , prin emisiunile dedicate special acestui pescuit , care au deschis noi optiuni, noi vederi spre aceasta arie de activitate , care a atras un numar din ce in ce mai mare de adepti, printre care si pe subsemnatul .
Restul il cunoasteti!
Fara sa stam mult la discutii si la taclale impreuna cu Simon si Dorin am hotarit sa facem un club , care sa ne permita sa ne desfasuram aceasta activitate cit mai profesionist , prin intermediu caruia sa putem participa la concursuri si competitii , sa punem bazele pescuitului la crap in zona jud. Hunedoarei si impreuna cu celalti membri cunoscuti ca pescari impatimiti, am demarat actiunea de infiintare a Clubului ,care azi la nici 4 luni de la idee, a devenit o realitate .
Fir intins tuturor!!!
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Semnati aici

Mesajde Teslaru Ciprian » 02 Feb 2010 21:48

Teslaru Ciprian,32 ani, Simeria.
Pescuiesc cam de cand ma stiu dar la crap cam de 3 ani. Salut pe toti de pe acest forum si va urez fire intinse ! ! ! :D
Avatar utilizator
Teslaru Ciprian
 
Mesaje: 204
Membru din: 02 Feb 2010 17:36
Localitate: Simeria

Re: Semnati aici

Mesajde Dan Pasca Cugir » 04 Feb 2010 10:25

Ma numesc Pasca Daniel sunt din Cugir judetul Alba pescuiesc la crap din 2003. As dorii sa fac parte din clubul vostru si sa particip la concursuri.Va felicit pentru tot ceea ce ati facut pana acum .Fir intins. :D
Stiu ca sunt pescar prost ........dar cand ma uit in jurul meu prind curaj.
Avatar utilizator
Dan Pasca Cugir
FREE CARP
 
Mesaje: 198
Membru din: 04 Feb 2010 08:57
Localitate: CUGIR

Re: Semnati aici

Mesajde Dani Hentiu » 04 Feb 2010 14:41

Cand doresti si ai timp, treci pe la magazinul Fish Center de langa autogara Deva,acolo este sediul nostru cere un formular de adeziune si intereseaza-te de conditile de adeziune. Acese conditii le gasesti si in paginile acestui forum, dar poate doresti sa mai stai cu cineva de vorba fata in fata.
In general suntem bucurosi sa primim noi membrii in clubul nostru, dar numai membrii care iubesc cu adevarat pescuitul, natura si bunul simt.
Te asteptam sa ne cunoastem!
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
________________
<*))))))><{
Avatar utilizator
Dani Hentiu
 
Mesaje: 399
Membru din: 22 Ian 2010 03:54
Localitate: Vetel

Re: Semnati aici

Mesajde dan-hd » 04 Feb 2010 15:50

Va salut si bine v-am gasit . Ma numesc Daniel Fotea , sunt din Hunedoara , am 42 de ani si o mare pasiune : pescuitul la crap catch & release . Sunt membru al clubului XTR Royal Carp Team si director zonal in Jud. Hunedoara . Sper sa colaboram pt. a ajuta toti pescarii sa iubeasca si sa respecte pestii si natura .
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii
Avatar utilizator
dan-hd
 
Mesaje: 154
Membru din: 04 Feb 2010 15:25

Următorul

Înapoi la Cateva cuvinte despre fiecare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron