"Cupa Prieteniei" FREE CARP

Moderator: Seby

"Cupa Prieteniei" FREE CARP

Mesajde DORIN » 30 Apr 2013 20:50

In perioada 26-28 aprilie s-a desfasurat pe lacul Topolovat a doua editie a "Cupei Prieteniei" pentru membrii si simpatizantii Clubului "FREE CARP" DEVA.
Pe o vreme deosebit de frumoasa si cu un spirit la fel de frumos au participat la aceasta editie 9 echipe (23 participanti) care au prins in 48 de ore un numar de 820 de pesti reprezentand o cantitate totala de 1619,55 kg cu o medie de 1,957 kg/buc.
Clasamentul final este urmatorul:
1. Pancu Mircea - Pusok Cosmin - Ovidiu Mailat.........469,300 kg...240 buc...1,955kg media
2. Kovacs Robert - Bocan Lucian...........................287,500 kg...171 buc...1,680kg media
3. Pasca Daniel - Bulbucan Liviu - Siderias Gabriel......277,650 kg...121 buc...2,295kg media
4. Anghel Alexandru - Marius Valea - Catalin Olaru......128,000 kg....54 buc...2,370kg media
5. Nechita Ovidiu - Vlad Alin................................121,750 kg....57 buc...2,135kg media
6. Dorin Negrila - Seby Ploscariu - Bogdan Negrila.......116,300 kg....54 buc...2,155kg media
7. Moraru Marius - Bujita Catalin - Nicu Micu............112,950 kg....49 buc...2,305kg media
8. Dan Copros - Alex Copros.................................87,200 kg....36 buc...2,420kg media
9. Paul Jurjuman - Gabriela Jurjuman......................74,400 kg....38 buc...1,958kg media

Marea captura de 11,200 kg a fost prinsa de catre echipa: Nechita Ovidiu si Vlad Alin.

Tin sa felicit si eu in general pe toti participanti de la acest concurs pentru modul impecabil in care au concurat si pentru spiritul de fair-play de care au dat dovada, iar mod special pe castigatori merituosi ai acestui concurs. A fost o lectie din care toti avem de invatat despre cum se trateaza orice concurs, fie el cu miza sau fara miza. Sincerele mele felicitari, Mircea, Ovidiu si Cosmin!...fire intinse la urmatorul examen de la Doripesco!
Vreau sa felicit pe celelalte doua echipe de pe podium care au dat dovada de un mare efort, una facand cu brio fata fiind in doar doi oameni iar cealalta concurand in conditi de off-road cu tractiunea 4x4 tot timpul activa. Bravo!
Dupa concurs am felicitat patronul acestei locati pentru gazduire iar la randul lui m-a rugat sa va transmit cele mai sincere multumiri pentru felul cum v-ati comportat pe balta si mai ales pentru curatenia care a ramas in urma noastra pe locatia de concurs. Am dat inca o data dovada ca suntem un Club care se respecta, dar mai ales care, RESPECTA!
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani...prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie!
Uneori este nevoie sa-ti dea niste palme viata...ca sa fi treaz cand va incerca sa-ti traga pumni.
Avatar utilizator
DORIN
Moderator
 
Mesaje: 837
Membru din: 24 Ian 2010 15:15
Localitate: Deva

Re: "Cupa Prieteniei" FREE CARP

Mesajde Alin Popa » 30 Apr 2013 21:56

Felicitari Dorin pentru buna organizare a acestui concurs 8-) ,a iesit ok fara discutii si cu mult peste...Forta Free carp!!
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP''
" NIMIC FARA DUMNEZEU "
Avatar utilizator
Alin Popa
FREE CARP
 
Mesaje: 301
Membru din: 08 Feb 2010 13:33
Localitate: deva

Re: "Cupa Prieteniei" FREE CARP

Mesajde Dani Hentiu » 01 Mai 2013 06:07

Foarte frumos!Imi pare sincer rau ca nu am putut participa si eu! Felicitari tuturor!
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
________________
<*))))))><{
Avatar utilizator
Dani Hentiu
 
Mesaje: 399
Membru din: 22 Ian 2010 03:54
Localitate: Vetel

Re: "Cupa Prieteniei" FREE CARP

Mesajde mircea pancu » 01 Mai 2013 07:47

Mda...acum dupa incheierea concursului cred ca-mi dati dreptate legat de sectorizare. Performanta echipei din care am facut parte a fost probabil exceptia care a intarit regula. Oricum ar fi, a fost un concurs pe care nu-l voi uita toata viata, o performanta care nu s-a mai realizat pana acum pe aceasta balta si de care sunt foarte mandru, record de cantitate/48h DE PE UN STAND DE SECTOR B. Vreau sa-i felicit pe partenerii mei Ovidiu(Ciushpik) si Cosmin(Dilau) pentru felul in care s-au comportat pe toata durata partidei, jos palaria in fata lor si tot respectul, parteneri ca ei sa tot ai frate . Despre ocupantii locului 2 Bebe+Roby...cuvintele sunt de prisos, sa faci peste 300 de kile in 2 oameni/48h e ceva foarte greu de realizat, au muncit cum rar am mai vazut pe cineva la pescuit sa faca, Bravo baietii, sunt convins ca daca mai era si Misu cu voi mai aveati cel putin 100 de kile mai mult. Felicitari si echipei Pasca+Liviu+Gabi pentru rezultat, mai ales prin prisma dificultatii standului de care au avut parte, frumoasa performanta. Felicit si pe restul concurentilor care au avut o atitudine foarte ok la acest concurs, care chiar a semanat cu o Adevarata Cupa a Prieteniei, nu ca cea de anul trecut unde stim cu totii ce s-a intamplat si nu ne aducem aminte cu placere, cel putin unii dintre noi.
Ma bucur totodata ca am reusit impreuna cu coechipierii mei sa ne pastram titlul castigat si la prima editie de la aceasta cupa avand astfel din 2 editii 2 de 1.
Sper sa ne revedem cat de curand pe balta cu totii de la club, mi-a placut tare mult atmosfera de la concurs si vreau sa felicit toti paticipantii pentru modul cum s-au comportat, ca niste prieteni adevarati.
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

Re: "Cupa Prieteniei" FREE CARP

Mesajde DORIN » 02 Mai 2013 08:36

Cei care aveti poze va rog sa le postati aici...pentru a se delecta si alti cu atmosfera de pe balta!
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani...prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie!
Uneori este nevoie sa-ti dea niste palme viata...ca sa fi treaz cand va incerca sa-ti traga pumni.
Avatar utilizator
DORIN
Moderator
 
Mesaje: 837
Membru din: 24 Ian 2010 15:15
Localitate: Deva

Re: "Cupa Prieteniei" FREE CARP

Mesajde ghitighiusan » 02 Mai 2013 09:13

Felicitari tuturor participantilor si in special ocupantilor podiumului.Un concurs frumos cu rezultate impresionante. Recordul o sa fie foarte greu de batut.In ceea ce priveste standul B1, nu mai e demult de sector B, ultimele 3 concursuri desfasurate pe Topo, s-au castigat de acolo.Inca o data felicitari castigatorilor !!! ;)
GHITI BAITS
Imagine
ghitighiusan
 
Mesaje: 92
Membru din: 01 Aug 2010 09:15
Localitate: Alba Iulia

Re: "Cupa Prieteniei" FREE CARP

Mesajde Seby » 06 Mai 2013 11:37

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: "Cupa Prieteniei" FREE CARP

Mesajde Seby » 06 Mai 2013 11:42

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: "Cupa Prieteniei" FREE CARP

Mesajde Seby » 06 Mai 2013 11:45

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com


Înapoi la Competitii, concursuri de pescuit la crap 2013

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron