CUPA CAMPIONILOR TRANSILVANIEI 13-16.10.2011 Topolovat

Moderator: Seby

Re: CUPA CAMPIONILOR TRANSILVANIEI 13-16.10.2011 Topolovat

Mesajde mircea pancu » 16 Oct 2011 21:58

anghel alexandru scrie:Multumim pt felicitarile aduse,dar regretam ca noi pe sectorul nostru nam putut face mai mult...cine stie poate alta data.

Nu te dezamagi Sandule, cum zicea si Dani "sunt urcusuri si coborasuri" ...cum ti-e si sansa. Iti doresc fire intinse la Moara, si cred ca o sa faci treaba buna impreuna cu Bebe si Misu. O sa fim alaturi de voi.
Fire intinse!
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

Re: CUPA CAMPIONILOR TRANSILVANIEI 13-16.10.2011 Topolovat

Mesajde Catalin Bujita » 17 Oct 2011 06:12

Mi-am dorit mult sa particip la acest concurs si ma bucur ca am reusit. Pentru noi a inceput promitator insa si putin frustrant cand am realizat faptul ca noi avem in fata numai pesti mici, iar Alin puncta constant cate 50 kg intre cantare. De vineri a inceput sa bata vantul inspre dreapta si am sperat sa ne aduca pestii din coada lacului, insa parca mai rau a fost, punctandu-se destul de mult la apa mai adanca, adica pe malul opus. Cel mai "rasarit crap" pe care am reusit sa-l punem pe saltea a avut 3,1kg, iar cel mai mic (culmea si la carlig de 4) era putin mai mare decat o bricheta. Nu am rezistat mult pe pozitia secunda, terminant la final pe locul 4, pentru care a trebuit totusi sa muncim foarte mult, in conditii extreme mai ales noaptea cand totul ingheta. Am consumat peste 25 kg de nada, lansata in saculeti si cu cobra in serii mici de cateva bile/repriza pentru ca am constatat ca daca nadeam mai mult cateva ore nu aveam trasaturi. Ca o impresie de final pot sa zic ca a fost "altceva", pista e frumoasa, insa nu o vad ca pe o locatie exceptionala datorita standurilor putine, nu cunosc o statistica de final, dar cred ca ar mai trebui populata, in special cu exemplare mai mari. Din cate imi aduc aminte, noi am avut 125 de pesti, iar greutatea acestora a fost de 140kg. La final tin sa-i felicit pe aceasta cale pe coechipierii mei (Sandu, Cristi, Mircea, Ovidiu si Marius) precum si pe toti cei implicati pentru realizarea acestui eveniment, si mai ales arbitrajul, care mi s-a parut a fi intradevar de o maniera pe care mi-as dori-o sa o vad la toate concursurile.
TARI IN BILE
Avatar utilizator
Catalin Bujita
 
Mesaje: 593
Membru din: 09 Ian 2011 19:31
Localitate: Deva - Bucuresti

Re: CUPA CAMPIONILOR TRANSILVANIEI 13-16.10.2011 Topolovat

Mesajde Alin Miclea » 17 Oct 2011 09:28

Felicitari pentru efortul depus de fiecare dintre voi in conditii extreme si cu atat mai mult pentru rezultat.
Toata stima pentru intreg lotul !
MEMBRU FONDATOR C.S.P. " FREE CARP " DEVA
Avatar utilizator
Alin Miclea
Administrator
 
Mesaje: 157
Membru din: 20 Ian 2010 21:22
Localitate: Deva

Re: CUPA CAMPIONILOR TRANSILVANIEI 13-16.10.2011 Topolovat

Mesajde ghitighiusan » 17 Oct 2011 13:14

Abia acum am reusit si eu sa-mi repar laptopul, l-am luat cu mine pe balta sa va tinem la curent cu derularea concursului, nu am avut timp de el si datorita temperaturilor foarte scazute(-7 vineri noaptea si -6 sambata) a inghetat si s-a stricat.
Vreau sa multumesc tuturor participantilor pentru modul in care s-au luptat pe toata durata competitiei.Mici carente de organizare au fost, incepand cu masa festiva pentru care nu am gasit un om sa se ocupe de ea, o locatie in care sa facem premierea si sa bem o cafea sau un ceai cald.....dar astea se vor remedia la anul, acum a fost si timpul foarte scurt , plus ca am participat la multe concursuri in ultima perioada care mi-au rapit timpul liber.E loc de mai bine si asta se va vedea la anul.
Ceea ce m-a bucurat cel mai tare a fost faptul ca s-a vazut pe tot parcursul competitiei ca TOATE loturile au avut sanse egale, indiferent de grila trasa. Diferentele foarte mici intre loturi au fost posibile si datorita valorii pescarilor prezenti la concurs.
Toata stima baieti, numai pescari unul si unul.
Sincer sa fiu, inainte de ultimul cantar noi am fost cam morcoviti pentru ca nu reuseam sa punctam suficient pe sectorul B si trebuie sa recunosc ca am castigat doar datorita sansei si faptului ca baietii de la Freecarp au reusit sa castige pe ultima suta de metrii sectorul si astfel sa ne ridice pe noi in clasament.
I-am vazut cum au pescuit, au muncit enorm, recunosc cu mana pe inima ca si-au meritat clasarea. Bravos baieti...jos palaria.
O surpriza placuta au fost si baietii de la Megabaits...daca de la Dan ma asteptam sa faca treaba de pe locul de la dig, cealalta echipa de pe B au avut un finish fantastic, cantarind sambata 50 si ceva de kile din pesti sub un kg...impresionant...sincere felicitari baietii, doar sansa a facut sa castigam noi.
Nu pot sa inchei fara sa amintesc de Doruletz si echipa...omu asta e belea, am fost cu el la vreo 4 concursuri parca si la 3 din ele a luat captura. Shocked Bravos coane...jos palaria, se pare ca is bune gogoloaiele tale banatzene.
Arbitrii de nota 100, nu cred ca ar fi avut nici cel mai carcotas concurent ceva de obiectat...niste oameni superbi, glumeti, un arbitraj discret dar eficient.
Toata stima pentru loturile participante care au hotarat in unanimitate sa nu se cantareasca cu vecini de stand ci doar de catre arbitrii, un gest frumos care denota faptul ca inca mai exista incredere in oameni, nu tratam partenerii din start ca pe niste posibili infractori.
Va multumesc inca o data tuturor celor care ne-ati onorat cu prezenta si sa ne vedem sanatosi la anul la editia a 2 a.
GHITI BAITS
Imagine
ghitighiusan
 
Mesaje: 92
Membru din: 01 Aug 2010 09:15
Localitate: Alba Iulia

Re: CUPA CAMPIONILOR TRANSILVANIEI 13-16.10.2011 Topolovat

Mesajde mircea pancu » 17 Oct 2011 13:26

ghitighiusan scrie:Toata stima pentru loturile participante care au hotarat in unanimitate sa nu se cantareasca cu vecini de stand ci doar de catre arbitrii, un gest frumos care denota faptul ca inca mai exista incredere in oameni, nu tratam partenerii din start ca pe niste posibili infractori.


Asta inseamna Fair Play maxim din partea concurentilor si Incredere maxima in arbitrii ! Felicitari ! :D
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

Re: CUPA CAMPIONILOR TRANSILVANIEI 13-16.10.2011 Topolovat

Mesajde OVIDIU MAILAT » 17 Oct 2011 14:21

A fost un concurs greu dar munca ne-a fost rasplatita :D ,pentru mine a fost o onoare sa particip alaturi de ce-i mai buni pescari din Transilvania.Organizare de nota 10,iar albitrii exceptionali( sper sa ne mai vedem si la alte concursuri).O sa postez si niste poze,scuze pt ''0" pus in plus ,oboseala si frigul au fost devina. :lol:
http://img708.imageshack.us/slideshow/w ... f9238h.jpg
Avatar utilizator
OVIDIU MAILAT
FREE CARP
 
Mesaje: 209
Membru din: 13 Ian 2011 12:21
Localitate: Brad

Re: CUPA CAMPIONILOR TRANSILVANIEI 13-16.10.2011 Topolovat

Mesajde DINU 2 » 17 Oct 2011 14:59

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

in anul asta 2011 nu veti mai apuca sa pescuiti pe topolovat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: CUPA CAMPIONILOR TRANSILVANIEI 13-16.10.2011 Topolovat

Mesajde Seby » 17 Oct 2011 17:30

Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: CUPA CAMPIONILOR TRANSILVANIEI 13-16.10.2011 Topolovat

Mesajde roby k » 17 Oct 2011 17:55

Felicitari Lotului Free Carp Deva pt munca depusa si pt rezultatul obtinut
C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
Avatar utilizator
roby k
FREE CARP
 
Mesaje: 189
Membru din: 29 Ian 2010 23:58
Localitate: Deva

Re: CUPA CAMPIONILOR TRANSILVANIEI 13-16.10.2011 Topolovat

Mesajde alin_royal » 17 Oct 2011 20:20

Deoarece acesta este forumul Free Carp, doresc sa incep prin a felicita lotul vostru pentru prestatie si locul obtinut la acest concurs, mai ales pentru ca am avut placerea sa fim chiar vecini cu una dintre echipele Free Carp. Felicit, de asemenea, organizatorii, clasatii pe podium, toti ceilalti participanti, si nu in ultimul rand arbitrii, Nea Vio si Laurentiu, pentru o lectie de arbitraj la rang de profesionisti. Le multumesc atat partenerilor de echipa cat si celor de lot pentru seriozitatea de care au dat dovada in abordarea acestui concurs. Reteta succesului: parteneri cu metode tehnice complexe, nada de calitate, strategie beton si ,,incalzitorul de interior" ca cel de exterior nu mai facea fata (,,visinata de afine" a lui Ghiti, din care am ciupt o jumica pentru vremuri friguroase). Referitor la atmosfera si activitatea din stand, am sa las pozele sa vorbeasca. Asa s-au consumat zilele si noptile in standul A4:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Fir intins ca ata la preput!
Imagine
Avatar utilizator
alin_royal
 
Mesaje: 206
Membru din: 22 Mar 2010 15:10
Localitate: Timisoara

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Competitii, concursuri de pescuit la crap 2011

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron