Peste mort la Vlaicu

Comentarii, concluzii, recomandari despre baltile de crap.

Moderator: Seby

Peste mort la Vlaicu

Mesajde sopescarul » 22 Mar 2012 18:48

Buna, am auzit ca a murit mult peste la vlaicu circa 26 tone, este adevarat?
Cu parere de rau, pt ce sa intamplat este o balta foarte buna, nu merita asta, sper sa nu fii chiar ceea ce se aude asa ca astept noi vesti de la voi, prieteni pescari ,care ati mai aflat cate ceva.
Va multumesc!
Fire cat mai intinse pt noul sezon!
Avatar utilizator
sopescarul
 
Mesaje: 38
Membru din: 03 Dec 2011 10:57
Localitate: Sebes

Re: Peste mort la Vlaicu

Mesajde tonny » 24 Mar 2012 21:05

Deci pana la urma este adevarat sau nu?Culmea ca nimeni din clubul FreeCarp nu zice nimic in privinta asta :roll:
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=
Avatar utilizator
tonny
 
Mesaje: 123
Membru din: 15 Iun 2010 05:25
Localitate: Alba

Re: Peste mort la Vlaicu

Mesajde mircea pancu » 24 Mar 2012 21:08

Este adevarat Tonny, din pacate...A murit destul de mult peste dar s-a si populat cu destul de mult peste. Vom vedea ce va fi mai exact dupa primele partide de pescuit. Eu am totusi o doza de optimism pentru pescuitul din acest an de pe Vlaicu ;)
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

Re: Peste mort la Vlaicu

Mesajde DORIN » 24 Mar 2012 21:10

este adevarat ca a murit peste in balta, insa cantitatea totala o stiu doar administratorii de acolo si pana nu primim vesti nu are rost sa va dezinformam...de aceea este aceasta liniste...
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani...prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie!
Uneori este nevoie sa-ti dea niste palme viata...ca sa fi treaz cand va incerca sa-ti traga pumni.
Avatar utilizator
DORIN
Moderator
 
Mesaje: 837
Membru din: 24 Ian 2010 15:15
Localitate: Deva

Re: Peste mort la Vlaicu

Mesajde tonny » 24 Mar 2012 21:27

Mersi baieti ;)
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=
Avatar utilizator
tonny
 
Mesaje: 123
Membru din: 15 Iun 2010 05:25
Localitate: Alba

Re: Peste mort la Vlaicu

Mesajde Catalin Bujita » 26 Mar 2012 08:23

Dupa discutiile cu administratorii, de saptamana trecuta a inceput pomparea de apa din Mures, si repopularea baltii cu crap si caras. Balta se va deschide oficial pentru pescuit in 15 aprilie.
TARI IN BILE
Avatar utilizator
Catalin Bujita
 
Mesaje: 593
Membru din: 09 Ian 2011 19:31
Localitate: Deva - Bucuresti

Re: Peste mort la Vlaicu

Mesajde sopescarul » 26 Mar 2012 08:24

Da asa este, vom vedea ce va fii dupa primele partide de pescuit si binenteles dupa rezultatele concursurilor, asta in cazul in care acestea vor avea loc, intradevar balta are un potential mare si nu trebue sa ne speriem asa tare.
Stie cineva,aproximativ in ce perioda se va deschide balta? ..eu sper sa se deschida de Paste, sa facem un peste :D
Avatar utilizator
sopescarul
 
Mesaje: 38
Membru din: 03 Dec 2011 10:57
Localitate: Sebes

Re: Peste mort la Vlaicu

Mesajde Catalin Bujita » 26 Mar 2012 08:46

@sopescaru - citeste postarea mea anterioara si ai sa vezi ca balta se va deschide oficial in ziua de Pasti
TARI IN BILE
Avatar utilizator
Catalin Bujita
 
Mesaje: 593
Membru din: 09 Ian 2011 19:31
Localitate: Deva - Bucuresti

Re: Peste mort la Vlaicu

Mesajde alin_royal » 26 Mar 2012 10:35

sopescarul scrie:Da asa este, vom vedea ce va fii dupa primele partide de pescuit si binenteles dupa rezultatele concursurilor, asta in cazul in care acestea vor avea loc,

Dar, cel mai bine ar fi cum zice Mircea, pentru a iesi niste concursuri reusite, asa cum au fost pana acum:
mircea pancu scrie:Vom vedea ce va fi mai exact dupa primele partide de pescuit.

Poate, in functie de acest aspect, ar trebuii putin revizuite si regulamentele concursurilor(cantitatea si modul de nadire, capturile, sectorizarea....), dar, sunt convins ca baietii de la Free Carp s-au gandit deja la acest aspect. Este foarte important sa stii ce ai, ca sa stii ce trebuie sa faci. Eu, sper din tot sufletul ca tragedia sa aiba o revenire, cat mai rapid.
Imagine
Avatar utilizator
alin_royal
 
Mesaje: 206
Membru din: 22 Mar 2010 15:10
Localitate: Timisoara

Re: Peste mort la Vlaicu

Mesajde Seby » 26 Mar 2012 19:41

Toti speram la fel Aline! ;)
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Următorul

Înapoi la Locuri de pescuit

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron