Ohat – Hortobagy, Ungaria

Comentarii, concluzii, recomandari despre baltile de crap.

Moderator: Seby

Ohat – Hortobagy, Ungaria

Mesajde Seby » 01 Oct 2010 15:29

Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Ohat – Hortobagy, Ungaria

Mesajde ovidiusuteu » 01 Oct 2010 16:37

Am coleg care obisnuieste sa pescuiasaca aici si va merge in aceasta locatie si la sfarsitul saptamanii viitoare. Intradevar se pare ca balta are peste frumos. Dar si aici ca si in alte parti sunt momente si momente. Din ce mi s-a spus au fost partide cu foarte mult peste altele cu mai putin, lucru normal sigur pentru orice locatie. Este foarte important din cate am inteles pontonul pe care se pescuieste. Ar fi din informatiile primite 6 - 7 pontoane "favorizate" la crapul ala mare si se pare ca rezervare pentru unul din aceste pontoane e nevoie a fi facuta cu multe saptamani inainte. In rest admise in taxa standard 2 bete, iar pentru al treilea daca se vrea se plateste taxa suplimentara( 4000 forinti + 1500/ 24 h). Cifrele pe care le expun aici sunt aproximative dar daca cineva este interesat il pot pune in legatura directa cu cel care merege acolo frecvent dupa cum v-am mai spus.

Fir intins la Hortobagy
Avatar utilizator
ovidiusuteu
 
Mesaje: 144
Membru din: 28 Feb 2010 14:54
Localitate: Cluj Napoca

Re: Ohat – Hortobagy, Ungaria

Mesajde Mark Molnar » 22 Aug 2013 16:44

In perioada 8-11 August am fost la o partida de vis pe balta Ohat!
Am prins 108 buc crapi cu media de aprox 9 kg in 72 de ore. Mentionez ca a fost cod rosu de canicula si am pescuit doar ziua.
Aproape constant am fost in dublu, triplu dril dar am avut si un "quadrupole" drill! :D
Cel mai mare a fost de 16 kg,am mai prins si de 14 kg, 13 kg, 12 kg si majoritatea erau intre 8-11 kg.

Cateva poze :
https://www.facebook.com/molnarmark/med ... 159&type=3
Avatar utilizator
Mark Molnar
 
Mesaje: 115
Membru din: 28 Oct 2010 19:00


Înapoi la Locuri de pescuit

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron