Balta Agostian Ungaria

Comentarii, concluzii, recomandari despre baltile de crap.

Moderator: Seby

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde HIFONICS » 24 Apr 2011 18:05

alte poze
Fişiere ataşate
PICT0015.JPG
PICT0015.JPG (143 KiB) Vizualizat de 11281 ori
PICT0012.JPG
PICT0012.JPG (108.99 KiB) Vizualizat de 11281 ori
PICT0006.JPG
PICT0006.JPG (90.14 KiB) Vizualizat de 11281 ori
HIFONICS
 
Mesaje: 47
Membru din: 28 Iul 2010 17:45

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde HIFONICS » 24 Apr 2011 18:06

altele
Fişiere ataşate
PICT0021.JPG
PICT0021.JPG (99.51 KiB) Vizualizat de 11281 ori
PICT0030.JPG
PICT0030.JPG (97.29 KiB) Vizualizat de 11281 ori
PICT0025.JPG
PICT0025.JPG (156.19 KiB) Vizualizat de 11281 ori
HIFONICS
 
Mesaje: 47
Membru din: 28 Iul 2010 17:45

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde Seby » 24 Apr 2011 18:14

HIFONICS scrie:
Seby scrie:Acel ...Hmmm... era adresat imaginilor in care se vad crapi asezati direct pe scindura pontonului sau acelasi lucru intermediat de plasa micogului. Cu parere de rau insa trebuie sa o spun , asemenea imagini nu fac cinste unui pescar de crap!


Ami cer scuze...si fac urmatoarea precizare..eu nu sunt vreun mare profesionist ,si nu cunosc chiar toate lucrurile despre pescuitul la crap,eu sunt doar un amator mãnat de hoby si asa voi si ramane ....salteau noua nouta era an masina dar de lene nu mam mai dus dupa ia ...cu cate ca ai dreptate pentru ca pesti erau foarte mari si grei si ar fi putut usor sa se raneasca doar prin greutatea lor...mea-culpa....mersi de atentie !!!


mesajele de mai sus erau din data de ; Iul 28, 2010 .nimic schimbat in pescuitul tau ?
Acum unde era salteaua ? spraiul ? :) Te iertam ca este sarbatoarea pastelelui. ;)
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde DINU 2 » 24 Apr 2011 19:15

foarte frumos cat te costa o iesire ??
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde HIFONICS » 24 Apr 2011 21:16

Cam 300e minim !
HIFONICS
 
Mesaje: 47
Membru din: 28 Iul 2010 17:45

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde HIFONICS » 24 Apr 2011 21:35

Referitor la intrebarea ta seby,eu postez aici doar ca si pescar obisnuit si nu sunt si nu ma cred vreun mare pescar care sa le stie pe toate din domeniu.....si sa foloseasca toate echipamentele necesare,eu pescuiesc dupa cum ma duce mintea si cum vreau si doar pe balti cu taxa unde platesc pentru cea ce fac ,prind,stric,sau alte,...mias fi dorit sa fi cu mine acolo sa vezi ce tratament au pesti din partea pescarilor maghiari si salteaua ar fi fost ultima grija <totusi poate ne intalnim intro zi sa iti arat salteaua care este tot in masina si nu am folosito niciodata de cind am cumparato>

Si acum am sa fiu rautacios si ai rog pe cei care ma cunosc sa se abtina de la comentari:


Am mai fost atentionat de catre Mircea Pancu ca pescuitul pe care il practic eu nu este agreat de acest forum dar oare voi nu sunteti tot pescari....? Oare cind se pescuia mai demult se foloseau tot felul de saltele si spreiuri si alte.......?
Voi nu ati luat niciodata pesti de pe baltile unde ati pescuit? Cu ce sunteti mai presus decit pescari ?
eu macar nici nu maninc peste,il dau de pomana! Daca totusi posturile mele care sunt DOAR informative deranjeaza pe acest forum va rog sa ma anuntati si nu voi mai posta pe forumul care se pare ESTE DOAR AL VOSTRU ,si aviz amotorilor de amenintari cu banatul pe forum......oare am sa mor daca se va intampla.... :lol:

DACA DERANJEAZA CE AM SCRIS,MODERATORI POT STERGE!
HIFONICS
 
Mesaje: 47
Membru din: 28 Iul 2010 17:45

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde Seby » 24 Apr 2011 21:46

Nu deranjeaza postarile tale ci faptul ca nu iei in serios minimul necesar pentru pescuitul in special al crapului.
Macar asa de jena (fata de atentionarea precedenta)sa fi postat poze cu o saltea linga tine . CU atit mai mult nu iei in serios pescuitul crapului ci cit sustii ca ai saltea dar .... nu ti se cere pe balta ? nu o iei din masina ori varianta ca alti practicau un pescuit si mai urit . :lol: vechea problema! de ce e sa fiu corect daca altul nu este .


eu macar nici nu maninc peste,il dau de pomana!


Este cu atit mai condamnabil este faptul ca recunosti cum ca iei peste desi nu ai nevoie de el . Adica daca ai dat un ban de ce sa lasi pestele in apa nu ? iti trebuie nu iti trebuie ,hai cu el la sacosa ca doar am platit balta .Cu asa mentalitate nu avem cum sa avem balti cu peste in tara si de aceia mergem peste hotare la pescuit .se pare ca si acolo au tabarit Romanii !

Cit priveste remarca ta ca toti am fost o data o apa si un pamint , este hai sa zicem ....ok, insa omul se schimba si din greseli invata , se pare ca la tine de la postarea din 2010 nu sa schimbat nimic inca si nici nu se preconizeaza vre-o schimbare in viitorul apropiat daca faci aleleasi greseli si vrei sa te scoti cu remarci genul celor de mai sus .
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde Seby » 24 Apr 2011 22:16

Acesta este forumul clubului in care promovam pescuitul C&R si ne intereseaza ca si cei care il acceseaza si posteaza sa subscrie la interesul general , sa practice acest fel de pescuit si sa promveze sistemul C&R . Daca interesul tau pentru pescuit nu se asociaza cu al nostru atunci te rog sa nu mai postezi , pentru ca nu facem reclama la unde sa mergem ca sa retinem peste, nici cum sa facem o parida peste hotare fara echipamentul minim necesar asupra noastra , lucru care nu ne onoreaza.
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde mircea pancu » 24 Apr 2011 22:21

Hifonics draga, ti-am trimis nr. meu de telefon pe mp. Nu ai primit mp. de la mine sau nu esti curios sa ma suni?
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde mircea pancu » 24 Apr 2011 23:17

DINU 2 scrie:foarte frumos cat te costa o iesire ??

Dinu draga, daca esti prieten cu Hifonics sau ai o altfel de relatie cu el decat avem eu cu Seby, ar trebui sa ai o discutie cu el pe aceasta tema, ca vad ca nu se prinde nimic de el nici din ce spun eu si nici din ce spune Seby. Incearca macar.
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Locuri de pescuit

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron