Balta Agostian Ungaria

Comentarii, concluzii, recomandari despre baltile de crap.

Moderator: Seby

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde Seby » 14 Aug 2010 19:20

Acel ...Hmmm... era adresat imaginilor in care se vad crapi asezati direct pe scindura pontonului sau acelasi lucru intermediat de plasa micogului. Cu parere de rau insa trebuie sa o spun , asemenea imagini nu fac cinste unui pescar de crap!
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde Alex Iosif » 14 Aug 2010 21:31

HIFONICS scrie:Balta Agostian se afla an Ungaria la 50km de Budapesta si la 15km de Dorito-to !


Nu am gasit nimic pe internet si nici pe Google Earth. Poti fi putin mai exact de rog.
Avatar utilizator
Alex Iosif
 
Mesaje: 28
Membru din: 02 Iun 2010 18:15
Localitate: Orastie

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde Dani Hentiu » 15 Aug 2010 06:03

Alin Popa scrie:hyfonics vad ca i-ai rupt din nou :lol: :mrgreen: ma bucur ca ai mers pe mana mea si de data asta ...cu monturi,momeala... oricum ti-am pregatit inca 2 tipuri de boilesuri sa mi le testezi peste tot pe unde vei mai merge la pescuit.sunt multumit ca munca mea incepe usor sa dea roade... :mrgreen: :evil:



Ce ai dat din casa fratioare? :D
Ma bucur ca retetele dau roade, sa vedem cum incep sa dea peste si pe baltile noastre
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
________________
<*))))))><{
Avatar utilizator
Dani Hentiu
 
Mesaje: 399
Membru din: 22 Ian 2010 03:54
Localitate: Vetel

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde gimi_mures » 15 Aug 2010 06:23

HIFONICS scrie:Balta Agostian se afla an Ungaria la 50km de Budapesta si la 15km de Dorito-to ! Este o balta de marime medie,foarte curata si bine angrijita si cu foarte mult peste si foarte mari!
Partida de pescuit de 48ore costa 8400 forint,iar cazarea la cabanute costa 10000 forint 24ore-150ron!
Sunt 30 de cabanute pe apa ,dotate cu ponton fiecare,frigider,masa,scaune ,saltele la etaj,lumina ,prize,!
La bar din incinta se gaseste cafea ,tigari,sucuri,bere,si de rontait de toate,nu este mancare dar se poate comanda pi?a si vine repede.este aproape si un magazin Tesco unde sunt de toate! Se poate caza si la cort sau rulota an locuri special amenajate din incinta ! Sunt wc foarte curate cu apa si lumina pe mal !
Eu am pescuit la o partida de 48 ore cu 4 bete si mam cazat la cabana nr 23 ! Nu am nadit ,doar pe momitoare mici pe fir si am pescuit cu boilesuri facute acasa de prietenul meu ALIN POPA ,boilesuri cu care am avut un succes extraordinar la pesti mari ,am ancercat si la porumb dar intrau tot mic 4-7kg,asa ca am mers doar pe aceste boilesuri care sincer cred ca Alin lea descantat si vrajit !
Am avut momente an care a trebuit sa scot betele din apa ca sa pot fuma o tigara linistit !
Media pestilor prinsi a fost antre 4kg si 14kg,am avut cateva rupturi la firele de 35.....
Am prins an aceste 48 de ore 500kg de peste din care peste 25 de bucati peste 10kg ,binenteles ca am dat drumul tuturor pestilor ,dar am poze cu aproape toti.....
Daca doriti mai multe detali despre aceasta balta care mie mia ramas la suflet ma puteti suna la nr 0742865354 ,dar va recomand sa vorbiti cu Alin Popa despre boilesurile facute de el daca vreti sa mergeti.....
Am sa ancerc sa pun cateva poze cu balta si o particica din pozele cu pesti prinsi acolo....

Felicitari pt capturi.
Sa inteleg ca 48 ore pescuit cu 4 lansete costa 8400 forinti si 20000 forinti cabana( mi se pare ciudat sa coste cazarea mai mult dacat pescuitul).Locurile de campare sunt departe de balta?Trebuie sunat inainte de a merge pentru rezervare?Pe ce limba v-ati inteles?
Merci
C&R
Avatar utilizator
gimi_mures
 
Mesaje: 15
Membru din: 15 Aug 2010 05:42
Localitate: Tg Mures

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde HIFONICS » 20 Aug 2010 07:43

Seby scrie:Acel ...Hmmm... era adresat imaginilor in care se vad crapi asezati direct pe scindura pontonului sau acelasi lucru intermediat de plasa micogului. Cu parere de rau insa trebuie sa o spun , asemenea imagini nu fac cinste unui pescar de crap!


Ami cer scuze...si fac urmatoarea precizare..eu nu sunt vreun mare profesionist ,si nu cunosc chiar toate lucrurile despre pescuitul la crap,eu sunt doar un amator mãnat de hoby si asa voi si ramane ....salteau noua nouta era an masina dar de lene nu mam mai dus dupa ia ...cu cate ca ai dreptate pentru ca pesti erau foarte mari si grei si ar fi putut usor sa se raneasca doar prin greutatea lor...mea-culpa....mersi de atentie !!!
HIFONICS
 
Mesaje: 47
Membru din: 28 Iul 2010 17:45

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde HIFONICS » 20 Aug 2010 07:54

Cabanele sunt chiar pe apa si anconjurate de apa ! La ele se ajunge pe o carare de pontoane si pana la acesta carare se poate merge cu masina,iar bagajele la cabana cu carutul aflat la dispozitia tuturor!Masina o poti parca an incinta, totul find amprejmuit cu gard si bariere electrice!
Eu nu am sunat ,am mers si gata !Am vorbit engleza,dar este un angajat permanent acolo care stie romaneste foarte bine !
Daca mai ai nelamuriri sunama si ati voi da detali cu placere ,eu saptamana viitoare am sa merg dinou acolo ! :lol: :D
HIFONICS
 
Mesaje: 47
Membru din: 28 Iul 2010 17:45

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde HIFONICS » 20 Aug 2010 07:57

Alex Iosif scrie:
HIFONICS scrie:Balta Agostian se afla an Ungaria la 50km de Budapesta si la 15km de Dorito-to !


Nu am gasit nimic pe internet si nici pe Google Earth. Poti fi putin mai exact de rog.


Uitate pe Google Earth la Tatabania-Derito-to si cand apropii vei vedea an partea de sus Agostyan si balta langa,sunt si ceva poze cu balta si cabanele !
HIFONICS
 
Mesaje: 47
Membru din: 28 Iul 2010 17:45

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde DINU 2 » 20 Aug 2010 09:04

Frumoase poze 8-) .Daca mergi sa treci pe la mine sa-ti dau si eu niste bile :lol:
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde HIFONICS » 26 Sep 2010 11:35

Revenit dintro noua partida de pescuit la Agostyan cu rezultate bunicele si cu o noutate la cazare -au adus niste rulote auto pe un mal si le anchireaza cu 7000 forint 24 ore ! Revin si cu ceva poze !
HIFONICS
 
Mesaje: 47
Membru din: 28 Iul 2010 17:45

Re: Balta Agostian Ungaria

Mesajde HIFONICS » 24 Apr 2011 18:01

Avind ceva timp liber :lol: ,am facut o noua iesire pe aceasta balta insa o partida de doar o zi :cry: ,si am facut ceva poze pentru voi !
Surprinzator ,aceasta find prima data cand pescuiesc in zona destinata pescuitului de zi de pe aceasta balta,am prins cam 40 de crapi dar foarte mici ,antre 1,5kg si 4kg, . Sa prins FOOOOARTE mult peste pe balta,sute de bucati,find fooarte multa lume.
Fişiere ataşate
23042011390.jpg
23042011390.jpg (248.15 KiB) Vizualizat de 11492 ori
23042011381.jpg
23042011381.jpg (202.99 KiB) Vizualizat de 11492 ori
23042011378.jpg
23042011378.jpg (179.23 KiB) Vizualizat de 11492 ori
HIFONICS
 
Mesaje: 47
Membru din: 28 Iul 2010 17:45

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Locuri de pescuit

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron