Dechidere Aurel Vlaicu

Comentarii, concluzii, recomandari despre baltile de crap.

Moderator: Seby

Re: Dechidere Aurel Vlaicu

Mesajde pusok cosmin » 17 Apr 2012 19:02

am fost eu cu mircea si am pescuit de la 12 pana la sase si nu am avut o trasatura,intradevar pompeaza apa la greu
Avatar utilizator
pusok cosmin
FREE CARP
 
Mesaje: 156
Membru din: 18 Aug 2011 20:40
Localitate: hunedoara

Re: Dechidere Aurel Vlaicu

Mesajde sopescarul » 23 Apr 2012 06:35

Am ajuns si eu la vlaicu miercuri pe 18.04....si intradevar, pompeaza la greu, am prins doi ciortani la 1,5kg, si vreo 10 carasi mari intre 0,5-1kg..
Avatar utilizator
sopescarul
 
Mesaje: 38
Membru din: 03 Dec 2011 10:57
Localitate: Sebes

Re: Dechidere Aurel Vlaicu

Mesajde Catalin Bujita » 23 Apr 2012 14:07

Am fost ieri, apa era deja mai mare decat la cupa boiles din septembrie. Pescuit la feeder cu pop-solubil in 30 m, am prins doi crapi intre 3-4 kg, si cativa carasi mari, imi pare rau ca nu am avut cantar, unul era de record, cu peakerul si buchet de viermi am pescuit in 10-15 m si aveam activitate ca la pescuit viteza, carasi intre 100 g si peste 1 kg.
TARI IN BILE
Avatar utilizator
Catalin Bujita
 
Mesaje: 593
Membru din: 09 Ian 2011 19:31
Localitate: Deva - Bucuresti

Re: Dechidere Aurel Vlaicu

Mesajde alin_royal » 23 Apr 2012 19:41

Erau tare bune nescai poze cu balta, poate chiar si cu pesti, cum se postau si anul trecut dupa fiecare iesire, ca tare ne e dor de aceasta locatie. Nu conteaza marimea pestilor, orice poze de pe balta sunt ,,binevazute''.
Imagine
Avatar utilizator
alin_royal
 
Mesaje: 206
Membru din: 22 Mar 2010 15:10
Localitate: Timisoara

Re: Dechidere Aurel Vlaicu

Mesajde DINU 2 » 23 Apr 2012 19:56

@alin duminica avem concurs iti promit eu poze cu balta . ;) ;) ;) ;)
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: Dechidere Aurel Vlaicu

Mesajde Catalin Bujita » 23 Apr 2012 20:13

alin_royal scrie:Erau tare bune nescai poze cu balta, poate chiar si cu pesti, cum se postau si anul trecut dupa fiecare iesire, ca tare ne e dor de aceasta locatie. Nu conteaza marimea pestilor, orice poze de pe balta sunt ,,binevazute''.


A facut Nicu vreo cateva cu telefonul, poate le pun zilele astea. Eu nu-s asa mare fotograf.
Alin, avem duminica viitoare concurs de feeder, eu am fost mai mult sa vad cum merge treaba pe stilul asta si ma bucur ca a mers. Sunt convins ca se vor prinde si cativa crapi.
TARI IN BILE
Avatar utilizator
Catalin Bujita
 
Mesaje: 593
Membru din: 09 Ian 2011 19:31
Localitate: Deva - Bucuresti

Re: Dechidere Aurel Vlaicu

Mesajde alin_royal » 01 Mai 2012 20:56

DINU 2 scrie:@alin duminica avem concurs iti promit eu poze cu balta . ;) ;) ;) ;)

Bune-ar fi, oricum ar fi ele ;) ,
alin_royal scrie:Erau tare bune nescai poze cu balta, poate chiar si cu pesti, cum se postau si anul trecut dupa fiecare iesire, ca tare ne e dor de aceasta locatie. Nu conteaza marimea pestilor, orice poze de pe balta sunt ,,binevazute''.

, pentru ca pozele, in proportie de 90%, exprima realitatea :| . Si, realitatea exprimata, oricum ar fi ea, confera 100% incredere :o .
Imagine
Avatar utilizator
alin_royal
 
Mesaje: 206
Membru din: 22 Mar 2010 15:10
Localitate: Timisoara

Re: Dechidere Aurel Vlaicu

Mesajde mircea pancu » 01 Mai 2012 22:27

@ Alin
Nivelul apei este inca scazut in momentul de fata, cu aprox 5-10cm mai mic fata de cupa boilies de anul trecut. Din ce am discutat cu cei din administratia baltii spuneau ca vor sa mai ridice nivelul cu 50-60cm luna asta.
Deocamdata n-am facut iesiri la pescuit pe balta pentru a putea venii cu informatii pertinente despre ce si cum mai e pe acolo. Singurul baiat din club care a iesit anul asta (de 1 mai) e Cristi Danciu care a stat aprox. 20 de ore pe pontonul nr.8 si a prins un comun de 12.3kg, singura captura a partidei.
Pe masura ce nivelul apei in balta va fi mai ridicat pentru a se putea pescui in conditii cat de cat ok, cu siguranta ca cei din club vom iesi la pescuit si vom veni atat cu informatii cat si cu poze s.a.m.d.
Deocamdata suntem in stand-by :(
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

Re: Dechidere Aurel Vlaicu

Mesajde mircea pancu » 02 Mai 2012 13:23

DINU 2 scrie:@alin duminica avem concurs iti promit eu poze cu balta . ;) ;) ;) ;)


Mai ai pozele Dinule sau le-ai sters :) ?
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

Re: Dechidere Aurel Vlaicu

Mesajde sopescarul » 02 Mai 2012 16:23

Am reusit luni pe 30 apr. sa mai fac o iesire, dar din pacate crapul nu sia dat drumul si timpul care sa incalzit tarziu si balta care probabil nu e pregatita (se pompeaza apa rece)..in schimb carasul manaca de rupe, el face legea..numai bine prieteni pescari..
Avatar utilizator
sopescarul
 
Mesaje: 38
Membru din: 03 Dec 2011 10:57
Localitate: Sebes

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Locuri de pescuit

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron