Reteta Noua

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte etc.

Moderator: Seby

Re: Reteta Noua

Mesajde Seby » 07 Apr 2010 21:27

participand la manse de calificare presupun ca se califica primele 3 echipe la un potential CN 2011... sau ? pentru ce sunt mansele astea?


Lotul dupa cum cred ca stii este format din 8+1 , asadar primele 4 echipe clasate cel mai bine la sfirsitul celor 5 manse de calificari , vor fi desemnate sa reprezinte Clubul la CN.

Doeat-KR la noi nu este ingramadeala pentru a participa lumea la CN ! chiar imi fac probleme ca nu avem cum sa facem din membri existenti un lot ( indiferent cit de capabil ), macar sa reusim sa il formam , ca sa putem participa .

Chiar suntem deosebiti de transparenti si dorim sa se faca concursuri de calificari extrem de corecte , asa incit daca sunt oameni capabaili sa mearga la CN, sa fie cei care merita , nu cei care "trebuie"!! tocmai din aceasta prizma am infiintat un Club de Pescuit si nu ne-am atasat unuia deja existent , ca toata lumea sa plece cu sanse egale , de la 0 nu sa fim priviti ca niste outsideri.
Cunoastem problemele cu care se confrunta cluburile de crap , stim ce inseamna sa ai in club un numar prea mare de membri , cunoastem problemele interne ce macina unele cluburi , rica , si zinzania dintre membri ,faptul ca membri vechi au unele sfori in mina etc . Noi nu dorim sa practicam asemenea treburi si nici nu am inchegat acest Club ca sa facem minuni , ci doar pentru pescuitul in sine pentru intrecerile sportive transparente deschise, care sa faca bine membrilor nu sa ii invrasbeasca ,iar daca avem cu cine si putem ,sa participam la CN
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Reteta Noua

Mesajde Doeat-KR » 07 Apr 2010 21:52

pai atunci miza ar trebui sa fie mare si din cate am inteles de la Dl. Simon in toamna clubul va sponsoriza lotul calificat cu deplasarea si taxa de inscriere ceaa ce este mai mult decat suficient. Probabil timpul ar putea fi o problema dar si aia se rezolva... in rest nada o pot oferi membri mai potenti financiari sau o cheta interna, nu cred ca ar fi probleme. Mai sa va inscrieti in APCR si stati la "masa bogatilor ".

Cu cat mai multe cluburi din zona noastra cu atat ii "armata" mai mare si putem macar echilibra balanta sa nu zic sa o inclinam ar fi ideal, da aia ar fi foarte greu. Ca daca noi nu suntem multi si nu ne ajutam intre noi nu o sa puna piciorul la mondiale numai cei din sud si ma incapatanez sa cred ca am face treaba mai buna dar tre sa ajungem acolo mai intai ;) si asta se poate numai cu cei mai buni ajutati la nevoie de clubul de care apartin.
Avatar utilizator
Doeat-KR
 
Mesaje: 57
Membru din: 10 Feb 2010 17:58
Localitate: ARAD

Re: Reteta Noua

Mesajde gigi nita » 08 Apr 2010 06:10

sunt de acord cu voi pana la un punct ,spunetim si mie cat este taxa de aderare la APCR ca taxa la cn o stim .
gigi nita
 
Mesaje: 247
Membru din: 06 Mar 2010 15:38

Re: Reteta Noua

Mesajde Seby » 08 Apr 2010 06:31

gigi nita stiu ca tu esti foarte in tema cu multe aspecte din lumea crapului de aceia te rog sa ne dai un link unde se prevede clar care este taxa de aderare la APCR. !
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Reteta Noua

Mesajde gigi nita » 08 Apr 2010 07:33

Seby m-ai bine deschide un nou topic sa nu stricam topicul de retete.Ai din partea mea sincere felicitari ca vrei sa scoti pe piata bile dar iti va fi foarte greu sa te bati in preturi cu altii sa nu dam nume ptr. reclama.
gigi nita
 
Mesaje: 247
Membru din: 06 Mar 2010 15:38

Re: Reteta Noua

Mesajde Seby » 08 Apr 2010 07:57

Uneori pretul conteaza mai putin , daca ceea ce vrei sa cumperi este ceea ce ai nevoie. Oricum pina la a scoate pe piata ceva, mai este mult de testat , mult de munca , multe alte lucruri colaterale de rezolvat , printre care si reducerea pretului per kg (fata de costurile actuale) prin cumpararea ingredientelor de la prima mina, in cantitati mari etc, care vor diminua costul . Totul este in faza de proiect si teste ! s-ar putea sa nu le trecem si sa discutam acum doar asa ca sa treaca vremea . :cry:
Avatar utilizator
Seby
Administrator
 
Mesaje: 2031
Membru din: 23 Ian 2010 17:52
Localitate: Deva /seby_pie@yahoo.com

Re: Reteta Noua

Mesajde Doeat-KR » 08 Apr 2010 11:49

cotizatia anuala este de 900ROn / club din cate mai tin minte de la discutiile din iarna si atunci se mai percepea un 500EUR avans pentru CN ... daca aveti intrebari legate de APCR cel mai bine ar fi sa il contactati pe Catalin Prichici de la Carp Fan care este reprezentantul zonei Transilvania a APCR si vicepresedinte APCR pentru eventualele nelamuriri . Se mai poate sapa si pe crapmania sau apcr.eu
Avatar utilizator
Doeat-KR
 
Mesaje: 57
Membru din: 10 Feb 2010 17:58
Localitate: ARAD

Re: Reteta Noua

Mesajde Doeat-KR » 08 Apr 2010 12:00

Acum e inutil sa mai aderati ca numai platiti acei 900RON cam aiurea si oricum nu puteti adera asa cu una cu doua ... numai cand ii AGA APCR sau ma rog sedinta lor ca se voteaza acceptarea unui club de catre membri afliliati. Dar oricum vb din amintiri cel mai bine stie Cata Prichici

vb lu Gigi stricam topicul ...rog un moderator sa mute discutiile la un topic despre asa ceva :)
Avatar utilizator
Doeat-KR
 
Mesaje: 57
Membru din: 10 Feb 2010 17:58
Localitate: ARAD

Re: Reteta Noua

Mesajde Dani Hentiu » 08 Apr 2010 13:11

Am vb cu catalin de 2-3 luni cred, se cunoaste taxa ( 900 lei) la aderare se cunoaste si cea de participare la CN ( 1500 euro) pentru 2010, inca nu se stie ce va fi in 2011.
Oricum, in clipa asta nu ne preocupa taxele, in clipa asta ne preocupa valoarea pe care o putem acumula ( valoarea in pescari), restul sunt amanunte si cad in grija celor care strang banii de cotizatie si a sponsorilor pe care cred ca in mare masura ii avem.
Nu va framantati cu banii de aderare, participare, etc, incepeti sa pescuiti, sa testati, sa va dezvoltati spiritul de competritie, rezistenta fizica si lasati-i pe cei care trebuie sa gaseasca bani, sa gaseasca bani si solutii ;)
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
________________
<*))))))><{
Avatar utilizator
Dani Hentiu
 
Mesaje: 399
Membru din: 22 Ian 2010 03:54
Localitate: Vetel

Re: Reteta Noua

Mesajde DORIN » 26 Apr 2010 09:17

de pe forumul xtr royal:
alin_royal scrie:....... Pana una alta va fac cunoscute cateva rezultate:
Ready made:
nr. pesti - 175
nr. crotale - 56
total kg - 683,03

Home made:
nr. pesti - 443
nr. crotale - 68
total kg - 1216,91

total pesti prinsi - 618
total pesti cu crotal - 124
total kg - 1899,94

raport final nr pesti:
ready made 1 - home made 2,53

!!! deci cu alte cuvinte ce-ti faci tu singur acasa (daca ai cat de cat habar) este mai prinzator decat ce gasesti prin magazine...comentarii?
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani...prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie!
Uneori este nevoie sa-ti dea niste palme viata...ca sa fi treaz cand va incerca sa-ti traga pumni.
Avatar utilizator
DORIN
Moderator
 
Mesaje: 837
Membru din: 24 Ian 2010 15:15
Localitate: Deva

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nade si momeli

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron