Atribuire ape de munte jud.HD

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap, polemici in limitele unui limbaj civilizat, dar toate avand ca subiect pescuitul crapului.

Moderator: Seby

Atribuire ape de munte jud.HD

Mesajde DINU 2 » 26 Apr 2012 06:17

In data de 25-04-2012 avut loc la sediul R.N.P. DEVA licitatia pe apele de munte din judetul HD
la care au participat 11 asociatii de pescuit si vanatoare din judet in urma acestei licitati APS DEVA prin D-nul SIMON IOAN a reusit cel mai bun punctaj astefel obtinand si lacul CINCIS,lacul OSTROV si alte rauri de munte . Pentru mai multe detali
http://www.silvahd.ro/anunturi/PV%20Atr ... escuit.pdf
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: Atribuire ape de munte jud.HD

Mesajde OVIDIU MAILAT » 26 Apr 2012 09:52

Bine ar fi sa se faca si controale, au omorat scobarii la brad....e usor sa iei taxe si sa nu faci nimic :oops:
Avatar utilizator
OVIDIU MAILAT
FREE CARP
 
Mesaje: 209
Membru din: 13 Ian 2011 12:21
Localitate: Brad

Re: Atribuire ape de munte jud.HD

Mesajde DINU 2 » 26 Apr 2012 18:24

te invit la sediul asociatiei sa vezi procesele verbale intocmite de JANDARMERIE ,ANPA ,POLITIE ,SI APS ;) :idea:
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: Atribuire ape de munte jud.HD

Mesajde mircea pancu » 26 Apr 2012 20:47

Daca e sa discutam despre fenomenul de braconaj piscicol de pe apele publice si despre actiunile si masurile luate de autoritati in aceasta privinta eu prefer sa ma abtin pentru ca de-a lungul timpului, mai ales in ultimii ani pescuitul pe ape publice mi-a lasat un gust foarte amar :oops:
Din punctul meu de vedere autoritatile au scapat mult de sub control acest fenomen al braconajului pe apele publice. Acum in perioada de prohibitie toti pescarii de pe Mures s-au facut pescari de stiuca :oops:
P.S. Dinule, tu cand ai fost ultima oara pe Mures?
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

Re: Atribuire ape de munte jud.HD

Mesajde DINU 2 » 27 Apr 2012 05:44

Nu are nici legatura discutia ta de mures la acest topic cu ape de munte (of topic)
Referitor la ultima ta intrebare cand am fost eu pe mures, inainte de prohibitie.Vrei si locul ?.
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: Atribuire ape de munte jud.HD

Mesajde mircea pancu » 27 Apr 2012 18:21

DINU 2 scrie:Nu are nici legatura discutia ta de mures la acest topic cu ape de munte (of topic)
Referitor la ultima ta intrebare cand am fost eu pe mures, inainte de prohibitie.Vrei si locul ?.


Dinule, mi se pare mie sau te bagi in seama ca nu te-a mai bagat nimeni in seama?
mircea pancu scrie:Daca e sa discutam despre fenomenul de braconaj piscicol de pe apele publice si despre actiunile si masurile luate de autoritati in aceasta privinta eu prefer sa ma abtin pentru ca de-a lungul timpului, mai ales in ultimii ani pescuitul pe ape publice mi-a lasat un gust foarte amar :oops:
Din punctul meu de vedere autoritatile au scapat mult de sub control acest fenomen al braconajului pe apele publice. Acum in perioada de prohibitie toti pescarii de pe Mures s-au facut pescari de stiuca :oops:
P.S. Dinule, tu cand ai fost ultima oara pe Mures?


Tie trebuie sa-ti explice omul mot a mot ca altfel nu vezi la ce se face referire sau nu vrei sa vezi la ce am vrut sa fac referire? Hai ca atunci am sa scriu mai pe intelesul tau daca vrei.
Din punctul meu de vedere nici o asociatie de pescuit sportiv din judetul Hunedoara nu vad sa faca mare lucru in ceea ce priveste incercarea de a diminua macar fenomenul de braconaj piscicol. Despre populari cu peste al apelor publice nu cred ca mai are rost sa mai povestim :oops: .
Atunci chiar nu ma incalzeste deloc cand aud povesti de genul "noi asociatia x am reusit de am mai castigat lacul y si raul z" pentru ca acea asociatie x nu e in stare sa-si tina cat de cat sub control apele alocate, sa nu mai vorbim despre populari cu peste ca astea-s deja SF-uri.
Asa ca Dinule draga nu te mai umfla in pene atata ca n-are rost.
Plus ca aproape nimeni de pe forumul asta nu mai merge pe vre-o apa publica la pescuit iar topicul ce l-ai deschis nu cred ca intereseaza pe cineva asa ca...http://www.youtube.com/watch?v=VYVZnCf4Fcs :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

Re: Atribuire ape de munte jud.HD

Mesajde DINU 2 » 27 Apr 2012 18:52

d-le mircea pancu (harry potter) STAI JOS ;)
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: Atribuire ape de munte jud.HD

Mesajde mircea pancu » 27 Apr 2012 19:08

Atata te-a dus capul sa scrii?
Mai bine stai tu jos si nu te mai baga aiurea in seama.
Vezi ca ne intalnim duminica pe balta, sa fi bine pregatit, sa nu-ti uiti acasa lotiunea :D . Va fi mult soare ;) Dar poate nu pe strada ta :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia

Re: Atribuire ape de munte jud.HD

Mesajde DINU 2 » 27 Apr 2012 19:26

POTI SA ITI IEI SI TU SOLUTIA DE GEAM CA O SA AI NEVOIE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
MEMBRU FONDATOR C.S.P. ''FREE CARP'' DEVA
ImagineImagine
some people feel the rain. others just get wet.
Avatar utilizator
DINU 2
 
Mesaje: 655
Membru din: 24 Ian 2010 13:44
Localitate: deva

Re: Atribuire ape de munte jud.HD

Mesajde mircea pancu » 27 Apr 2012 19:37

Am stergatoare ;) . Ne vedem duminica ;)
Avatar utilizator
mircea pancu
FREE CARP
 
Mesaje: 730
Membru din: 25 Ian 2010 18:46
Localitate: Mintia


Înapoi la Discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron